«Казан ачык талантлар университеты 2.0» АКБО Фәнни-эксперт советының киңәйтелгән утырышы

2020 елның 21 июлендә «Казан талантлар ачык университеты 2.0» АКБОның Фәнни-эксперт советының чираттагы киңәйтелгән утырышы булды, аның партнеры – Казан ДАУ.

2020 елның июнь-июль айларында «Сириус» белем бирү үзәге моделе буенча республика үзәгенең тест сменаларын үткәрү нәтиҗәләре һәм 2020 елның 1 яртыеллыгында төп юнәлешләр буенча Талантлар Университеты эшенең арадаш этаплары турында фикер алышынды.

НЭС утырышында «Сириус» белем бирү үзәге моделе буенча республика үзәге лабораторияләренең җиһазлары исемлеге килештерелде. Исегезгә төшерәбез, 11 лаборатория арасында Казан ДАУның ике лабораториясе бар. Бу – “техноген экотоксикантлар” лабораториясе һәм «автоматлаштыру һәм роботлаштыру” лабораториясе.

2020 елның көзенә «Сириус» белем бирү үзәге моделе буенча республика үзәгенең профильле программалары һәм 2020 елның июнендә «Сириус» белем бирү үзәге моделе буенча республика үзәге өчен өстәмә конкурс программаларын сайлап алу нәтиҗәләре буенча конкурс катнашучыларына экспертиза үткәрү нәтиҗәләрен раслау турында мәсьәләләр каралды.