Казан ДАУ студентлары тагын бер заманча аудитория алдылар

Казан ДАУның агрономия факультетының 100 еллыгына «Август» студентлар һәм укытучылар өчен иң кулай бүләк әзерләде – вузның бер аудиториясен тулысынча реконструкцияләде. Казанда «Август» вәкиллеге башлыгы Константин Березин: «Коммуникацияләрне җентекләп яңартудан һәм сыйфатлы ремонттан тыш, яңа аудитория уңайлы һәм заманча укыту өчен барлык кирәкле җиһазлар белән җиһазландырылды. «Август» укытучылар һәм студентларны бердәм челтәр белән бәйле дистәләгән куәтле моноблоклар белән коралландырды. Хәзер укытучының компьютерыннан бер үк вакытта студентлар компьютерына турыдан-туры трансляцияләү мөмкинлеге бар һәм киресенчә дә. Шулай ук аудитория HD форматында сурәтләрне трансляцияләүче экран һәм проектор белән җиһазландырылды». «Август» – үз производствосында алдынгы технологияләр кулланучы һәм аграр тармакның булачак белгечләре арасында белем бирүнең цифрлы формаларын кертүнең мөһимлеген аңлаучы заманча компания. Яңа уку аудиториясе студентларга сыйфатлы белем алуда, аларның проектларын гамәлгә ашыруда һәм амбициоз бурычларны хәл итүдә ярдәм итәчәк.