Саба урман хуҗалыгының Урман селекция-орлыкчылык үзәгендә тәҗрибәле чәчүлекләр салынды

Саба өйрәнү-тәҗрибә урман хуҗалыгының Урман селекция-орлыкчылык үзәгендә гадәти нарат орлыкларын тәҗрибәле чәчү оештырылды. Орлыкларның грунттан тишелешен стимуллаштыручы һәм орлыкларны саклаучы биопрепаратлар кулланып эшләделәр. Эш ФЛХиЭның урманчылык һәм урман культуралары кафедрасы укытучылары профессор Мусин Х.Г., доцент Мухаметшин А.Р., өлкән укытучы Гафиятов Р.Х., аспирантлар Хәмидуллина Г.Р., Таҗиев И.Р., студентлар Гобәйдуллин Ф.Ф., ЛССЦ директоры, а.х.ф.к. Газизов Р. А. тарафыннан чәчү эшләрен икенче ротацияләүдә алып барылды. Бер үк вакытта Нургали Миңнеханов исемендәге дендрология бакчасында соңгы өч елда кайтарылган интродуцентларның төр составын ачыклау буенча эшләр башкарылды.