Ясалма интеллект буенча Innopolis Open олимпиадасы

«Иннополис Университеты» КБАО — Россиянең иң яшь һәм инновацион ИТ-югары уку йорты. Университет мәгълүмати технологияләр һәм робототехника өлкәсендә белем бирү, тикшеренүләр һәм эшләнмәләр белән шөгыльләнә. Бизнес һәм сәнәгать ихтыяҗларына юнәлдерелгән белем бирү программалары ИТ-индустрия өчен югары сыйфатлы белгечләр агымын булдыруга юнәлдерелгән.

Университет 2015 елдан башлап информатика, математика, мәгълүмати куркынычсызлык һәм робототехника профильләре буенча Innopolis Open халыкара олимпиадасын (алга таба – Олимпиада) үткәрә. Ел саен олимпиадада дөньяның 30 иленнән 10 меңнән артык укучы һәм студент катнаша. 2020/2021 ел сезоныннан башлап олимпиаданың оештыру комитеты яңа профиль башлап җибәрә – ясалма интеллект.

Олимпиаданың төп максаты – бу юнәлеш буенча төрле белгечлек студентларында белем дәрәҗәсен күтәрү, шулай ук бу өлкәдә талантлы студентларны ачыклау һәм аларны фәнни-тикшеренү эшчәнлегенә җәлеп итү.

Иннополис университеты «Профильле дисциплиналарны укытуда Цифрлы технологияләр» һәм «НТИның «Робототехника һәм мехатроника компонентлары» технологик консорциумы» программалары буенча Консорциумнарда катнаша һәм Россия югары уку йортларының 1-2 курс студентларын Олимпиадада катнашырга чакыра.

Агымдагы елның 20 декабренә кадәр студентлар өчен Олимпиадага теркәлү ачылды. Тулырак мәгълүмат сайтта сылтама буенча: https://ioai.innopolis.ru/.