Фәнни һөнәр мәктәбе SciCraft Казан 2020

25-27 февральдә Казан дәүләт медицина университетында «SciCraft — Kazan 2020» III фәнни һөнәр мәктәбе узды. Чарада Казан ДАУның яшь галимнәре, аспирантлары һәм магистрлары катнашты.

Чарада фәнни мәкаләләр язу, фәнни мәкаләләрне чит ил чыганакларында публикацияләү, докладлар һәм презентацияләр әзерләү, фәндә инглиз теле буенча мастер-класслар һәм ачык чыгышлар өлкәсендә тренинглар үткәрү мәсьәләләре каралды.

SciCraft лекцияләре һәм мастер-класслары Россия югары уку йортлары һәм фәнни-тикшеренү институты галимнәре, шулай ук Эко-Вектор компаниясе тарафыннан үткәрелә.

Чараның соңгы көнендә тантаналы шартларда КДМУ ректоры тарафыннан фәнни-белем бирү чарасында катнашу турында сертификатлар тапшырылды.