Кадерле ветераннар, хөрмәтле коллегалар һәм студентлар! Бөек Ватан сугышында Җиңү көне белән чын күңелдән котлаулар кабул итегез!

Кадерле ветераннар, хөрмәтле коллегалар һәм студентлар! ⠀

Бөек Ватан сугышында Җиңү көне белән чын күңелдән котлаулар кабул итегез! ⠀Җиңү көне –-ул кайгы һәм шатлыклы күз яшьләре, бу һәр гаилә саклаган Йөрәк хәтере. Бу безне берләштерә һәм сынаулар алдында җиңелмәс итә. Бу бәйрәм безнең барыбыз өчен дә халкыбызның батырлыгы, бөеклеге һәм патриотизмы символы булды, бар һәм булачак.

Казан дәүләт аграр университеты тарихының горурлыгы – аны тәмамлаучылар, сугышның беренче көннәрендә фронтка киткән укытучылар һәм студентлар, сугыш кырларында тиңдәшсез батырлык күрсәтеп, сугышларда Ватаныбызның көчен һәм батырлыгын данлап, бүгенге көнгә кадәр илебездә һәм дөньяда тынычлыкны ышанычлы яклый торган Ватанның көчле оборона калканын булдырып аны ныгыткан кешеләр.

Алар арасында ректор Анисимов А. А., Советлар Союзы Геройлары Г. Н. Шәмсетдинов, В. А. Титов һәм В. А. Григорьев, Кызыл Байрак, Кызыл Йолдыз һәм Ватан сугышы орденнары белән бүләкләнгән Зиганшин А. А., Колесов М. А., Садретдинов Ш. Г., Гатин М.Г., Майоров А.Д. һәм башкалар.

Без һәм безнең яшь буын, бүгенге көндә ветераннарыбызны, аларның батырлыкларын истә тотарга гына түгел, ә бүгенге көндә бу хәтерне сакларга да тиешбез.

Кадерле ветераннар! Без һәрвакыт сезгә тиңләшәбез. Безнең өчен Сез батырлык үрнәге, тормышны, аның һәр секундын кадерләү, мәхәббәт һәм дуслыкны саклау, үз халкыбызны һәм туган илебезне саклау үрнәге. Университетыбызның күпсанлы коллективы исеменнән, студентларыбыз һәм аспирантларыбыз исеменнән сезне илебезнең Ватан сугышында Бөек Җиңүенең 79 еллыгы белән котларга рөхсәт итегез.

Сезгә чын күңелдән бәхет, нык сәламәтлек һәм якыннарыгызның мәхәббәтен телим! Бәйрәм белән, Бөек Җиңү көне белән!

Казан ДАУ ректоры А. Р. Вәлиев⠀