Казан ДАУның Агробиотехнологияләр һәм җирдән файдалану институтында «Он тарту производствосы аппаратчысы» һөнәри белем бирү программасы буенча 2 нче разрядлы йомгаклау имтиханы үтте

Студентлар сорауларга ышаныч белән җавап бирделәр һәм уңай билгеләр алдылар. Без сезне, кадерле студентлар, уңышлы яклавыгыз һәм алга таба да уңышларыгыз белән чын күңелдән котлыйбыз! Һөнәри белем бирү Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2021 елның 9 июнендәге  «Студент отряды составында хезмәт эшчәнлеген гамәлгә ашыру өчен кирәкле эшче һөнәрләре, хезмәткәрләр вазыйфалары буенча катнашучыларга бушлай һөнәри белем бирүнең төп программаларын укытуга грантлар бирү чараларын гамәлгә ашыруны финанс тәэмин итүгә федераль бюджеттан субсидия рәвешендә грант бирү кагыйдәләрен раслау турында” 876 нчы номерлы карары нигезендә гамәлгә ашырыла.