Казан Мэриясендә стажировканың өченче агымы тәмамланды, анда шәһәрнең югары уку йортлары һәм колледжларының 30 студенты катнашты. Казан дәүләт аграр университеты студентлары да катнашучылар санына керде

Мэриядә стажировка үтү өчен Конкурс февральдән мартка кадәр узды һәм ике этаптан торды: гариза бирү кампаниясе һәм көндезге әңгәмә.

Ике ай дәвамында алар шәһәр хуҗалыгы системасын өйрәнәләр, инфраструктура объектларына йөриләр, шулай ук Башкарма комитет җитәкчеләреннән процесслар белән идарә итү тәҗрибәсен үзләштерәләр.

Стажировка кысаларында катнашучылар шәһәр инфраструктурасы объектларында булдылар: «Водоканал» МУП чистарту корылмалары, чүп-чарны сортлау станциясе һәм «җыю ноктасы» икенчел чимал җыю пункты, «Горводзеленхоз» МУП базасы, «Ярат» яшьләр үзәге, «Ышаныч» психологик-педагогик ярдәм үзәге, «Игелекле Казан»коворкингы.

Шул ук вакытта Казанда Мәскәү хөкүмәтеннән 28 студент-хезмәткәр өчен алмашу стажировкасы башланды. Шәһәр мэры Илсур Метшин Мәскәү һәм Казан стажерлары белән очрашты, шулай ук аларның сорауларына җавап бирде.