“АгроФТҮИ-2023”  Бөтенроссия конкурсының финал ярышларын ябу

16 сентябрьдә “АгроФТҮИ-2023” Бөтенроссия конкурсының финал ярышларына йомгак ясалды һәм тантаналы рәвештә ябылды.

2 көн Казан дәүләт аграр университетында “АгроФТҮИ-2023” Бөтенроссия конкурсының финал ярышлары узды, анда 200гә якын укучы-укучы катнашты

Россиянең 8 төбәгеннән 5-11 сыйныф авыл мәктәпләре, илнең төрле аграр югары уку йортларын тәкъдим итәләр.

Тантаналы ябылу тантанасында Казан дәүләт аграр университеты ректоры Айрат Вәлиев, Бөтенроссия АгроФТҮИ конкурсының проект офисы җитәкчесе Дмитрий Диденко, югары технологияле компанияләр, шулай ук агросәнәгать комплексы предприятиеләре вәкилләре катнашты.

Җиңү һәм катнашу өчен лаеклы бүләкләр тапшырганда Айрат Рәсимович барлык катнашучыларга һәм оештыручыларга рәхмәт белдерде, алга таба да уңышлар теләде һәм егетләрнең уңышлы киләчәккә алып баручы дөрес юлда булуларына ышаныч белдерде: “Бүген авыл хуҗалыгы – ул иң беренче чиратта илебезнең азык-төлек иминлеген тәэмин итүдә ярдәм итәчәк яңа технологияләр һәм без сезне Казан дәүләт аграр университетына укырга чакырабыз!”– диде.

Менә алар җиңүчеләр:

3 урын  – Башкортстан ДАУ

2 урын – Волгоград ДАУ

1 урын – Казан ДАУ

Барлык балаларны, остазларны, югары уку йортларын җиңүләре белән котлыйбыз һәм яңа уңышлар телибез!