Бүген, 22 июньдә, фронтларда сугышкан һәм тылда җиңүчеләрнең барысын да искә алу көне.

Бу сугыш һәм хезмәт ветераннарына аларның батырлык батырлыгы өчен рәхмәт бирәбез.
Казан авыл хуҗалыгы институтының агрономия факультетын тәмамлаган, Советлар Берлеге Каһарманы, агрономия факультетын тәмамлаган Шәмсутдинов, агрономия факультетын тәмамлаган В.Дәнилов, агрономия факультетын тәмамлаган Е.М.Куртыгин, учхоз хезмәтләре – Г.Гүзелбаев җиңү өчен өлеш кертте!

Ватаныбыз өчен һәлак булганнарның истәлеге гасырларга сакланырга тиеш. Без алар турында искә алып, бу хәтәрне үз нәселләренә тапшырырга тиеш. Бу көнне без Бөек Ватан сугышы каһармандарына да хөрмәт бирәбез һәм барысын да бу изге истәлеген саклап калырга чакырабыз. Батырларга мәңгелек дан!