Бөек Новгородта Бөтендөнья югары технологияләр чемпионаты финалы!

18 сентябрьдән 21 сентябрьгә кадәр безнең шәһәр инновацияләр һәм талантлар үзәгенә әверелде, Россиянең 80 төбәгеннән һәм 16 чит илдән 3000нән артык катнашучыны җыйды. Татарстан 12 компетенциядә 14 катнашучыны горур тәкъдим итте!

🚀 Казан ДАУ командасы, доцент Сабиров Рәис Фәрит улы җитәкчелегендә, агроботлар һәм Агробот-юниорлар компетенцияләрендә искиткеч күнекмәләр күрсәтте.

🥈 киеренке көрәштә Агробот компетенциясендә 2 урынны Миңнебаев Дамир Илшат улы, «Саба аграр көллияте» студенты, тренерлары Габтрахимов Илшат Марат улы яулады.

👏 Кукмараның 3 нче урта мәктәбе укучысы Ильин Артур Дмитриевич та лаеклы чыгыш ясады, ул тренер Саматов Инсаф Илшат улы җитәкчелегендә 4 нче урынны алды.

💡 командага шулай ук Казан дәүләт аграр университеты студенты астапов Ярослав Витальевич ярдәм итте, техник консультацияләр бирде.

Барлык катнашучыларны да уңышлары белән котлыйбыз һәм алга таба да җиңүләр телибез! 🎉