Бөек Җиңүнең 79 еллыгына багышланган бәйрәм митингы

7 майда Казан дәүләт аграр университетының агробиотехнологияләр һәм җирдән файдалану институты бинасында Бөек Җиңүнең 79 еллыгына багышланган бәйрәм митингы узды. Программада безнең югары уку йорты җитәкчелеге, укытучылары һәм студентлары һәм Казанның 35нче номерлы лицее укучылары катнашты.

Ректор Айрат Вәлиев Казан дәүләт аграр университеты коллективы исеменнән барлык ветераннарны котлады, Җиңүнең мөһимлеген һәм авыл хуҗалыгы хезмәтчәннәренең хезмәтләре истәлегенә басым ясады, ул Казанның илнең оборона сәләтен ныгытуга керткән аерым өлешен һәм сугышның беренче айларында 50дән артык студент һәм укытучыны фронтка җибәргән Казан дәүләт аграр университетының ролен билгеләп үтте.

Митингта Соловьев Валерий Анатольевич университет ветераны яшьләргә үгет нәсихәт белән чыгыш ясады:

Әгәр дә хәтер җепләре өзелсә, тормыш музыкасы өзеләчәк!

Бәйрәм концерты тәмамлангач, кунаклар һәм укучылар һәлак булганнарны искә алу өчен чәчәкләр салдылар. Университет профкомы ярдәме белән ветераннарга бүләкләр тапшырыла, ә аннан соң чәй эчү оештырыла.