Бөтенроссия кыр көнендә практикантлар һәм волонтерлар!

Күптән түгел Казанда 2023 елгы Бөтенроссия кыр көне күргәзмәсе тәмамланды. Без бу хакта репортажларыбызда җентекләп яздык. Бүген исегезгә төшерәбез, Бөтенроссия кыр көнен оештыруда һәм үткәрүдә Казан дәүләт аграр университетының ирекле үзәге студентлары һәм волонтерлары зур эш башкарды. Алар чараларны әзерләүдә һәм үткәрүдә катнашканнар, шулай ук катнашучыларга һәм кунакларга ярдәм күрсәткәннәр.

40ка якын волонтер төрле бурычлар белән шөгыльләнә, шул исәптән җиһазларны урнаштыру һәм җыештыру, мәйданчыкны төзекләндерүдә ярдәм итү, шулай ук катнашучыларның туклануын һәм яшәү урынын оештыру.

Волонтерлар һәм студентлар кунаклар һәм катнашучылар белән актив аралаштылар, дуслык һәм кунакчыллык тудырдылар. Алар арасында шулай ук тәкъдим ителгән техникада производство-технологик практика үтүче механизация һәм техник сервис институтының Б 211-01 төркеме студентлары Шарапова Айгөл һәм Чернова Викторияне билгеләп үтәргә мөмкин.