Бөтенроссия эшкә урнаштыру ярминкәсе «Россия эше. Мөмкинлекләр вакыты»

2024 елның 12 апрелендә «УНИКС» мәдәни-спорт комплексында «Россия эше. Мөмкинлекләр вакыты», анда Казан ДАУ үзен актив катнашучы буларак күрсәтә. Ярминкәне ачу тантанасында югары дәрәҗәле кунаклар, шул исәптән Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Зарипова Эльмира Әмировна, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Аппаратының социаль үсеш идарәсе башлыгы Сабурская Алина Викторовна һәм Казан шәһәре халыкны эш белән тәэмин итү үзәге директоры Муллин Тимур Фәһим улы катнашты.

Безнең университетның чыгарылыш курслары студентлары 120дән артык төрле предприятиеләр тәкъдим ителгән ярминкәгә зур кызыксыну белән килделәр. Аларның потенциаль эш бирүчеләр белән аралашу һәм эш шартлары турында сөйләшү өчен уникаль мөмкинлеге бар иде. Төрле мәктәпләрдән, колледжлардан һәм техникумнардан укучылар да игътибарсыз калмады, алар белем бирү учреждениеләре өчен интерактив мәйданчык белән ләззәтләнделәр.

Казан дәүләт аграр университеты оештырган флористика буенча мастер-класс аеруча истә калды. Теләге булган һәркем үз куллары белән чәчәкләрдән мини-букет ясауда катнаша алган. Бу ярминкә эш эзләүчеләр өчен файдалы чара гына түгел, ә киләчәк һөнәренә яңа гына юл ачкан һәркем өчен илһамлы вакыйга да булды.