Идел буе федераль округының студентлар сугыш сәнгате уеннарын ачу

30 сентябрьдә Идел буе федераль округының студентлар сугыш сәнгате уеннарын ачу тантанасы һәм Уеннарның беренче көне узды! Ачылу тантанасында Идел буе федераль округы федераль инспекторы Дамир Рөстәм улы Мәрданов, Казан дәүләт аграр университеты проректоры Зөфәр Расых улы Закиров, Казан шәһәре Думасы Аппаратының халыкара һәм муниципальара элемтәләр идарәсе башлыгы Руслан Рузалевич Галиәхмәтов һәм башка югары кунаклар чыгыш ясады! Иҗади номерлар белән аграр университет студентларының музыкаль төркеме чыгыш ясады, шулай ук биш төр көрәш буенча иң яхшы укучылар күрсәткеч көрәш белән чыгыш ясады! Идел буе федераль округының 14 субъектыннан студентлар безнең Уеннарның көрәш сәнгате юнәлешләрендә иң көчлеләр булу хокукы өчен ярыштылар: кикбоксинг, кендо, тэквондо, айкидо һәм каратэ!