Идел буе федераль округының сугыш сәнгате студентлар уеннары старты!

Кадерле дуслар!

29 сентябрьдә Росмолодежь гранты буенча Казан ДАУ проектын гамәлгә ашыру кысаларында Идел буе федераль округының студентлар сугыш сәнгате уеннары старт алды!

Уеннар Казан шәһәре, Рауис Гәрәев урамы, 80 йорт, «Тулпар»спорт комплексы адресы буенча уздырылачак.

Чара программасы:

2023 елның 29 сентябре:

7.00 — 19.00 – катнашучыларны теркәү.

2023 елның 30 сентябре:

09.00 – Идел буе федераль округының студентлар сугыш сәнгате уеннары башлану.

12.00 – Идел буе федераль округының студентлар уеннарын ачу тантанасы.

13.00 – Россия Сугыш сәнгате берлеге башкарма директоры Рамил Габдрауф улы Габбасов рәислегендә Идел буе федераль округының югары уку йортларында һәм урта махсус уку йортларында сугыш сәнгате үсеше проблемалары буенча түгәрәк өстәл.

17.00 – беренче уен көнендә җиңүчеләрне һәм призерларны бүләкләү.

2023 елның 01 октябре:

10.00 – Идел буе федераль округының студентлар сугыш сәнгате уеннарын дәвам итү.

15.00 – уеннарда җиңүчеләрне һәм призерларны бүләкләү, нәтиҗәләр ясау һәм команда нәтиҗәләре буенча бүләкләү.

Ачылу тантанасы Россия Сугыш сәнгате берлеге башкарма директоры сугыш сәнгате остасы 5 дан киокусинкай катнашында планлаштырыла

Россия Барлык стильле Каратэ федерациясе президенты Рамил Габдрауф улы Габбасов, Идел буе федераль округының сугыш сәнгате федерацияләре вәкилләре, Казан ДАУ һәм Татарстан Республикасы спорт министрлыгы вәкилләре.