«Идеядән прототипка»2035 университет проект-мәгариф интенсивының язгы дулкынына вузларны теркәү ачылды

«Агрообразование» ассоциациясе «Идеядән прототипка2035» (алга таба-интенсив) университет проект-мәгариф интенсивының язгы дулкынына вузларны теркәү ачылу турында хәбәр итә

Интенсив сезнең вузга 2023 елның язында 150 студент катнашында проект эшчәнлеге программасын башлап җибәрергә мөмкинлек бирәчәк. Интенсив нәтиҗәсендә сезнең вузда технологик проектны гамәлгә ашыру тәҗрибәсе булган 35 команда барлыкка киләчәк.

«Идеядән прототипка» интенсивлары 2018 елдан бирле бара. 2022 елда аларда бөтен Россиядән 12 000 студент катнашты. 2035 елгы Университет оештыручыларга атналык эш планнары белән методик ярдәм тәкъдим итә, интенсив проект остазларын һәм оештыручыларын укыту, проект командаларын онлайн-платформада озату, студентлар эшенең циффрлы эзен җыю һәм аналитик инструментлар белән тәэмин итү. Моннан тыш, барлык студентлар командалары өчен дә тармак белгечләре белән онлайн-чаралар үткәрелә, алар проектны эшләүче прототипка кадәр җиткерергә булышалар.

2023-нче елда берничә тематик агым булачак, шул исәптән пилотсыз очу аппаратлары, акыллы авыл хуҗалыгы, онлайн мәгариф, спорт һәм җиңел сәнәгатьтә яңа технологияләр.

Интенсивлык турында өстәмә мәгълүматны 2023 елның 15 февралендә 14: 00 сәгатьтә онлайн-вебинарда алырга мөмкин (https://leader – id.ru/events/392607 интенсивта катнашу өчен гаризаны intensive сайтында тутырырга мөмкин.2035.university.