«Икътисадның стратегик үсеше шартларында бухгалтерлык хисабының һәм аудитының актуаль проблемалары»яшь галимнәрнең фәнни-гамәли конференциясе

19 һәм 20 мартта Казан ДАУ икътисад институтының бухгалтерлык хисабы һәм аудит кафедрасы тарафыннан оештырылган яшь галимнәрнең «Икътисадның стратегик үсеше шартларында бухгалтерлык хисабының һәм аудитының актуаль проблемалары» Бөтенроссия (милли) фәнни-гамәли конференциясе узды.

Конференция 2024 елда Татарстан Республикасында уздырыла торган фәнни-технологик үсеш елы дип игълан ителгән чараларны дәвам итә. Ул яшь талантларны фән өлкәсенә җәлеп итәргә, югары уку йортлары эшен активлаштырырга, перспективалы проектларга ярдәм итәргә һәм югары уку йортларын җитештерү белән интеграцияләргә тиеш.

Әлеге чара шулай ук Россиядә фән һәм технологияләр унъеллыгы һәм Россия Федерациясе Фәннәр академиясе оешуның 300 еллыгы кысаларында үткәрелә һәм җәмгыять, ил үсешенең мөһим бурычларын хәл итүдә фән һәм технологияләрнең ролен көчәйтүгә юнәлдерелгән.

Яшь галимнәрнең «Икътисадның стратегик үсеше шартларында бухгалтерлык хисабының һәм аудитының актуаль проблемалары» Бөтенроссия (милли) фәнни-гамәли конференциясе студентларга, магистрантларга, аспирантларга, яшь галимнәргә үз тикшеренүләре нәтиҗәләре белән уртаклашырга, аларны профессиональ мәйданчыкта фикер алышырга мөмкинлек бирә. Бу аларның шәхси үсешенә, күзаллауларын киңәйтүгә, фәнни-тикшеренү эшчәнлегенә кызыксыну күрсәтүгә ярдәм итә.