Казан ДАУ музейлары аша мирасны саклау!

Безнең университетта музейлар аграр белем бирүнең үсеш тарихын саклауда зур роль уйный. Без аларны киләчәк буыннарга безнең югары уку йортының бөтен бай тарихын һәм традицияләрен тапшыру өчен яратып булдырабыз,

Музейларның төп максаты – студентларны университет мирасына җәлеп итү, аларда аның тарихы белән кызыксыну уяту. Без һәр килүче үткәнгә чумып, вакыт рухын тоя алырлык атмосфера булдырырга омтылабыз. Һәм без музейларыбызга килүчеләр агымы кимеми дип хәбәр итәргә шат! Бу безнең университет тарихы безгә генә түгел, ә кунакларыбызга да мөһим һәм кызыклы булуын күрсәтә.

Музейларга бару экспозицияләр белән танышу гына түгел, бу безнең университетның ничек үсеш алганын, нинди кыенлыкларны җиңгәнен, нинди җиңүләр яулаганын күрү мөмкинлеге.