Казан ДАУ ректорының белем көне белән котлавы

Хөрмәтле Казан дәүләт аграр университеты студентлары, аспирантлары, укытучылары һәм хезмәткәрләре!

Кадерле хезмәттәшләр һәм дуслар!

Сезне чын күңелдән Белем көне белән котлыйм! Беренче сентябрь барлык буыннар өчен дә кадерле. Һәрберебезнең тормыш юлы күп яктан белем алган һәм киләчәк һөнәренә нигез салган уку еллары белән билгеләнә.

Бу көзнең беренче көнендә безнең югары уку йорты ачык йөз белән студентларга ишекләр ача. Ә укытучылар һәм хезмәткәрләр өчен бу аларның эшләрендә чираттагы бай этапның башы, яңа казанышлар өчен старт мәйданчыгы.

Университетыбызның яңа сменасын — беренче курс студентларын шатланып каршы алам! Сез күптән түгел генә керү кампаниясенең авыр сынауларын кичердегез һәм студентлар сафларын тулыландырдыгыз. Әлбәттә, уку җиңел эш түгел, ләкин белем генә – вакыт узу белән сезгә иң югары дивидендлар китерә алган иң ышанычлы инвестиция.

Безнең университетны тәмамлаучылар һәрвакыт үз-үзләрен уйлау, кыю нәтиҗәләр ясау, стандарт булмаган карарлар кабул итү сәләте белән аерылып тордылар.  Хәзер алар АПКның төрле предприятиеләрендә уңышлы эшлиләр, агробизнесны уңышлы алып баралар, Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль идарә системасында абруйлы постлар һәм вазыйфалар билиләр. Алар фундаменталь база әзерлеге белән беррәттән Казан дәүләт аграр университетында чын дуслык һәм патриотизм буенча кыйммәтле дәресләр алулары белән һәрвакыт горурланалар.

Барыгызга да нык сәламәтлек, бәхет һәм ниятләрегезнең үтәлешен телим! Киләсе уку елы безнең коллектив өчен яңа иҗади уңышлар, һөнәри казанышлар һәм җиңүләр елы булсын!

Хөрмәт белән  ректор Айрат Вәлиев