Казан ДАУ студентлары «Август-Агро белән игенчелек технологияләре» IV Республика студентлар эшләре конкурсында катнашучылар

Агроэкологик тикшеренүләр үзәге базасында агробиотехнологияләр һәм җирдән файдалану институты студентлары «Август-Агро белән игенчелек технологияләре» IV Республика студентлар эшләре конкурсында катнашалар.

Конкурс студентларны үсемлекчелек өлкәсендә фәнни-тикшеренү эшчәнлегенә җәлеп итү, заманча агротехнологияләргә кызыксынуны арттыру, шулай ук «Август-Агро» компанияләр төркеменең кадрлар потенциалын формалаштыру максатында үткәрелә.

Орлык чәчкәннән соң бер ай эчендә катнашучылар орлык үсүен күзәтәчәкләр һәм түбәндәге күрсәткечләрне теркәячәкләр:

— тишелеш

— чәчү энергиясе

– табигый массага якын шартларда вегетатив масса үсеш динамикасы

— туфракта үсемлекләрнең үсеш динамикасы, үсемлекләрнең тамыр һәм җир өсте массасы үсүе.

Конкурста җиңүчеләр «Август-Агро» компаниясеннән акчалата премияләр алачак.

Барлык катнашучыларга да уңышлар телибез!