Казан ДАУ студентлары Белоруссиядә практикада!

✨13 кешедән торган Казан дәүләт аграр университетының студентлары хәзер Белоруссиядә РСО (Россия Студентлар отрядлары) составында иң эре трактор заводларының берсендә — МТЗда (Минск трактор заводы) практика үтәләр.

✨МТЗда практика студентлар өчен сәнәгать секторында кыйммәтле эш тәҗрибәсе алу һәм үз һөнәри күнекмәләрен үстерү өчен уникаль мөмкинлек. Практика вакытында студентлар заманча җитештерү процессларын өйрәнәләр һәм эре заводтагы эш белән танышалар.

Россия Студентлар отрядлары ярдәмендә безнең вуз егетләре илнең төрле почмакларында эшли ала. Мондый мөмкинлекләр студентларның офыкларын киңәйтә, аларга башка культуралар һәм эш ысуллары белән танышырга, шулай ук киләчәге өчен кыйммәтле тәҗрибә тупларга мөмкинлек бирә.

✨ Без Казан дәүләт аграр университеты студентларының киләчәге уңышлы һәм якты булыр дип ышанабыз!