Казан ДАУ студентлары – «Студентлар стартапы»конкурсында җиңүчеләр

Казан ДАУ студентлары «студентлар стартапы» конкурсында җиңүчеләр арасында (IV чират)🔥

«Студентлар стартапы» конкурсының нәтиҗәләре (IV чират) басылып чыкты.

Инновацияләргә ярдәм фонды дирекциясе утырышы протоколы белән 2023 һәм 2024 елларда «Студентлар стартабы» программасы кысаларында финанслау өчен проектларның 2 исемлеге расланды.

Бу исемлекләргә безнең университет студентлары керде:

👍Имамов Илназ Раилевич  «Фермер хуҗалыкларыннан сөтне порцияләп җыю һәм ташу өчен Автоматлаштырылган җайланма»  темасы белән креатив индустрияләр номинациясендә.

👍 Беляев Сергей Михайлович «Уңдырышлылыкны арттыру һәм деградацияләнгән туфракны торгызу өчен агынты су явым-төшемнәрен куллану» темасына цифрлы технологияләр номинациясендә

👍 Лединин Мирослав Евгеньевич «Туфрак рельефын контактсыз күчереп алуның аппарат-программа комплексы» темасы белән креатив индустрияләр номинациясендә.

👍Ледовских Александр Сергеевич «Видео һәм аудио-подкастлар яздыру студиясе» темасына цифрлы технологияләр номинациясендә.

Балаларны һәм аларның остазларын котлыйбыз, алга таба да җиңүләрегезне һәм ниятләрегезне уңышлы тормышка ашыруыгызны телибез!