Казан ДАУ турында фактлар!

Казан дәүләт аграр университеты турында күп кенә кызыклы фактлар белеп була, сез шуны беләсезме? Бу искиткеч мәгълүматны сезнең белән уртаклашу өчен аларның кайберләрен җыйдык!

1. Казан дәүләт аграр университетына 1922 елның 22 маенда нигез салына һәм шуннан бирле Россиянең әйдәп баручы аграр университетларының берсенә әверелә.

2. Университет матур Казан шәһәрендә урнашкан, ул илнең мәдәни һәм мәгариф үзәкләренең берсе булып тора.

3. Казан дәүләт аграр университеты авыл хуҗалыгы, экология, бакчачылык, зоотехния һәм башка күп кенә белем бирү программаларының киң спектрын тәкъдим итә. Бу студентларга үз кызыксынуларына һәм һөнәри максатларына туры килгән юнәлешне сайларга мөмкинлек бирә.

4.Университет аграр фәннең төрле өлкәләрендә, шул исәптән авыл хуҗалыгының заманча ысулларында, биотехнологиядә, агроинженериядә һәм башкаларда фәнни тикшеренүләр үткәрә. Бу студентларга актуаль белем алырга һәм инновацион процессның бер өлеше булырга мөмкинлек бирә.

5. Казан ДАУның киң уку һәм фәнни базалары, шул исәптән авыл хуҗалыгы, фәнни-тикшеренү лабораторияләре һәм практик сыйныфлары бар. Бу практик өйрәнүне һәм алган белемнәрне практикада куллану мөмкинлеген тәэмин итә.

6. Казан дәүләт аграр университеты көчле студентлар берләшмәсенә һәм күп санлы клубларга, оешмаларга ия, аларда студентлар укудан тыш үз күнекмәләрен һәм кызыксынуларын күрсәтә ала. Бу лидерлык сыйфатларын, иҗади фикерләүне һәм социаль җаваплылыкны үстерүгә ярдәм итә.

Казан дәүләт аграр университеты – студентлар сыйфатлы белем ала торган урын гына түгел, монда алар  үз горизонтларын да киңәйтәләр, үз һөнәрләрен табалар һәм аграр фән өлкәсендә квалификацияле профессионал булырга әзерләнәләр.

Без шундый уникаль һәм прогрессив университетның бер өлеше булуыбыз белән горурланабыз! Безгә кушылыгыз һәм бу кызыклы уку һәм фәнни мохитнең бер өлеше булыгыз!