Казан ДАУ укытучылары һәм хезмәткәрләренең Сәламәтлек көне

13 апрельдә университет спорт залында чын эмоцияләр һәм спорт дәрте фейерверкы булды!

«Казан ДАУ укытучылары һәм хезмәткәрләренең Сәламәтлек көне» гомумуниверситет спорт ярышлары бер түбә астында якты сынауларга әзер укытучыларны, хезмәткәрләрне һәм студентларны җыйды.

Физик тәрбия кафедрасы мөдире Илгиз Мансуров чараны ачты һәм бу бәйрәмнең университет коллективын берләштерүен һәм сәламәт яшәү рәвешен пропагандалауын ассызыклады.  Волейбол, өстәл теннисы, шахмат, дартс, күңелле стартлар, пневматик винтовкадан ату, аркан тарту бу спорт төрләренең барысы да эссе һәм намуслы көрәш өчен аренага әверелде.

Университетның профкомы читтә калмаган, командаларны су һәм тәмле әйберләр белән тәэмин иткән. Җанатарлар чын спорт бәйрәме атмосферасын тудырып, катнашучыларга армый-талмый ярдәм итәләр. Дүрт сәгатькә якын интенсив ярышлардан соң барлык җиңүчеләр мактау грамоталары белән бүләкләнәләр.

Гомумкоманда зачетында беренче урынны урман хуҗалыгы һәм экология факультеты, икенче урынны Механизация һәм техник сервис институты, ә өченче урынны агробиотехнологияләр һәм җирдән файдалану институты алды. Университетның икътисад институты һәм административ-хуҗалык өлеше дә төрле номинацияләрдә призлы урыннар яулады.

Хисләр тагын да көчәйгән, ә университет коллективының бердәмлеге тагын да яктырак һәм сизелерлек булып киткән. Бу көн онытылмаслык тәэсирләр калдырды һәм һәркемгә озак вакыт яхшы кәеф бүләк итте!