Казан ДАУ һәм Татарстанның өч югары уку йорты 2024 елга Югары уку йортлары арасында грантлар алып, Росмолодежь конкурсында җиңүче булдылар

Республикадан барлыгы дүрт югары уку йорты Росмолодежь үткәргән мәгариф оешмалары арасында Бөтенроссия яшьләр проектлары конкурсы кысаларында сигез проектны гамәлгә ашыру өчен 21,5 млн сум акча откан. Җиңүчеләр арасында шулай ук КФУ, КДЭУ һәм КНИТУ(КХТИ) бар иде.

Казан дәүләт аграр университеты «Робосело „Бөтенроссия фәнни-технологик форумы“дип аталган проектка 2,9 млн сум күләмендә грант отты. Проектның максаты-заманча югары технологияле агросәнәгать җиһазлары белән эшләү өчен күнекмәләр җитмәүне киметү.

Форумда 18 яшьтән алып 25 яшькә кадәрге профильле югары һәм урта уку йортларының 200 студенты, студентларның Авыл хуҗалыгы отрядлары җитәкчеләре, шулай ук дәүләт хакимияте органнары һәм авыл хуҗалыгы предприятиеләре вәкилләре катнашачак.

Проект «Россия Студентлар Отрядлары»төбәк бүлеге белән берлектә гамәлгә ашырылачак. Форумда катнашу авыл хуҗалыгын уңышлы үстерә һәм алдынгы технологияләрне гамәлгә кертә алган лидерларның яңа буынын формалаштыруга мөһим адым булачак, бу гомумән тармак үсешенә уңай йогынты ясаячак.

Котлыйбыз һәм проектны уңышлы тормышка ашыруны телибез!