Казан дәүләт аграр университетында музей эшен оештыру һәм үстерү

Кыска вакыт эчендә музейларда төрле эчтәлекле кыйммәтле һәм кызыклы материал тупланган.

Казан ДАУ музейлары югары уку йортының реликвияләрен күрсәтеп университет чараларын үткәрүне тәэмин итә. Музейларда буыннар арасында диалог бара. Яшьләр шәхесенең рухи культурасы формалаша. 💡

🌟 Университет тарихы һәм традицияләре белән мондый үзара бәйләнеш тарихи мирас байлыгын саклап кына калмый, ә яңа казанышларга һәм казанышларга да илһам бирә.

Һәрбер студент һәм кунак үзен бу уникаль музей мәйданының бер өлеше итеп хис итүе мөһим, анда уку йорты тарихы тере һәм һәркем өчен ачык.

🌿 Университет музейлары үткәнне саклаучылар гына түгел, ә киләчәк буыннар өчен гидлар да, алар тамырлар белән бәйләнешне сакларга һәм рухи кыйммәтләрне ныгытырга ярдәм итә.