Казан дәүләт аграр университетында профессор Борис Иван улы Горизонтов истәлегенә багышланган II Халыкара фәнни-гамәли конференция узды.

Конференция агрохимия һәм туфрактану кафедрасы тарафыннан оештырыла һәм туфрак уңышлылыгын һәм азык-төлек иминлеген заманча шартларда җитештерү мәсьәләләренә багышлана.
Конференциядә Казахстан, Белоруссия һәм Россия Федерациясенең күп кенә төбәкләреннән галимнәр катнашты. Шулай ук конференциядә катнашучылар Арча зиратында булганнарын һәм профессор каберенә чәчәкләр салганнарын искә төшерү мөһим.

Пленар һәм секция утырышларыннан тыш, Югары Ослон районы “Заря” ҖЧҖда күчмә утырышлар һәм Татарстан Республикасының Кайбыч муниципаль районында фәнни кыр экскурсиясе оештырылды.