Казан дәүләт аграр университетында һөнәри осталык буенча “Профессионаллар” чемпионатының җыелма сайлап алу ярышлары составының белемнәрен күзәтүе узды.

15 нче июньдә баш эксперт Рәис Фәрит улы Сабиров җитәкчелегендә Механикалаштыру һәм техник сервис институтында 2023 елгы Татарстан Республикасы “Профессионаллар” һөнәри осталык чемпионатының сайлап алу ярышлары җыелма составының белемнәре күзәтү кисәте узды.

“Саба аграр көллияте” гәҗитеннән Гимадиев Инсаф һәм ” Усманов исемендәге Чистай авыл хуҗалыгы техникумы” гәҗитеннән Фатыйхов Вилдан “Цифрлы игенчелек” компетенциясе аспектлары буенча әзерләүнең яхшы нәтиҗәләрен күрсәттеләр.

Казан дәүләт аграр университетында студентлар биредә барлыкка килгән шартлар нәтиҗәсендә әлеге өлкәдә югары сыйфатлы белем алу мөмкинлегенә ия. Университет экспертлары белем алуга профессиональ ярдәм итә һәм студентларны әлеге өлкәдә уңышлы эшләр өчен кирәкле осталыклар белән тәэмин итә.