Казан дәүләт аграр университетында «Кире кайтырга вәгъдә итәм!»

Татарстан Республикасының яшьләр бергәлеге 23 февраль алдыннан «Кире кайтырга вәгъдә итәм!» проектын башлап җибәрү тәкъдиме белән чыкты.

Проектның максаты:

– сугышчыларны туган йорт җылысы, гаилә һәм туганнар турындагы уйлар белән җылытырга;

– бөтен ил аларны ничек яратканын һәм көтеп алганнарын сөйләү;

— сугышчыларның Ватан алдындагы бурычларын батырларча үтәүләре өчен рәхмәт белдерү;

– Татарстан балаларын һәм яшьләрен мобилизацияләнгән ватандашларга ярдәм итүгә юнәлдерелгән Игелекле проект тирәсендә берләштерергә;

– яшүсмерләрдә һәм яшьләрдә патриотлык, Ватаныбыз өчен горурлык хисе, Ватан мәнфәгатьләрен яклауга әзерлек, Россиянең киләчәге өчен җаваплылык формалаштыруга ярдәм итү.

Әлеге проектны Казан ДАУ хуплады. Проректорлар, механикалаштыру һәм техник сервис институты, агробитехнологияләр һәм җирдән файдалану институты директорлары, укыту-тәрбия эшләре идарәсе инициативасы буенча 110 банка варенье сатып алынган. Студент-активистлар һәм университет волонтерлары бик теләп рәсмиләштерергә һәм банкаларны тартмаларга урнаштырырга ярдәм иттеләр. Барысы да җыю урынына китерелде.