Казан дәүләт аграр университетының баскетбол буенча җыелма командасы Мюнхендагы Олимпиадада тарихи матч истәлеген җиңү белән хуплады

20 сентябрьдә Казан дәүләт аграр университетының баскетбол хатын-кызлар һәм ирләр җыелма командасы белән Мари дәүләт университеты җыелма командалары 1972 елгы Олимпиадада һәм Казан дәүләт аграр университетының 100 еллыгында СССР җыелма командасының җиңүенә багышланган иптәшләрчә очрашулар узды. Ярышлар бик киеренке булды. Кызганычка каршы, Казан ДАУның хатын-кызлар җыелма командасы Мари дәүләт университеты файдасына 48-58 исәбенә оттырды, гәрчә безнең кызлар бик лаеклы көрәшсә дә. Аның каравы ир-атлар җыелмасы 1972 елда Мюнхенда Америка җыелма командасы кебек тота, бик көчле команда белән җиңүне тартып алды. Матч Казан ДАУ җыелмасының җиңүе белән тәмамланды, безнең файдага 64-53! Бу бик символик иде, чөнки 1972 елгы Олимпиадада баскетбол буенча СССР җыелма командасының җиңүе уңаеннан яңа традиция барлыкка килде. Безнең җыелма командаларга булышырга университет студентлары һәм укытучылары килде. Баскетбол буенча җыелма командабызны һәм аның тренеры Анатолий Краминны котлыйбыз! Алга таба да җиңүләр телибез!