Казан дәүләт аграр университетының икътисад институты экспертлары демонстрация имтиханында катнашты.

2023 елның 17 июненнән 20 июненә кадәр “TИСБИ көллияте” УПО “Тармаклар буенча икътисад һәм бухгалтерлык исәбе” юнәлеше буенча демонстрацияләр имтиханы узды.

Демонстрация имтиханының баш эксперт булып Казан дәүләт аграр университетының Икътисад институты директоры урынбасары Ксения Парфенова чыгыш ясады, ә Икътисад институтының бухгалтерлык хисап һәм аудит кафедрасы укытучылары булды: Эльвира Салахутдинова, Лейсан Мавлиева һәм Регина Нуриева.

Күргәзмә имтиханы урта һөнәри белем бирүнең белем бирү программалары буенча дәүләт йомгак аттестациясе формаларының берсе булып тора.

Бу имтихан алты елдан артык вакытта уздырыла һәм демонстрация имтиханнарын тапшыручы катнашучылар саны елдан-елга арта. Имтиханда катнашучылар икътисад һәм бухгалтерлык хисап өлкәсендә уңышлы мансап өчен кирәкле тәҗрибә һәм белем алды.