Казан дәүләт аграр университетының икътисад институты мәктәп укучылары һәм урта һөнәри белем бирү студентлары өчен «Булачак лидерлар» исемле беренче Олимпиада үткәрде

🟧Чара кысаларында «Яшь бухгалтер-аналитик»,  «Яшь бизнесмен», «Яшь дәүләт хезмәткәре» һәм «Яшь педагог» номинацияләре тәкъдим ителде. Татарстан Республикасы, Мордовия Республикасы, Чуваш республикасы, Пермь крае һәм башка төбәкләрнең мәгариф учреждениеләрендә катнашучылардан 100 дән артык гариза килгән. 53 катнашучы «Җәмгыять белеме» дисциплинасы буенча тест формасында олимпиаданың беренче этабын уңышлы узды, аның нәтиҗәләре 2024 елның 20 мартында ясалды.

🟧2024 елның 30 мартында Казан ДАУ икътисад институтында узган Олимпиаданың йомгаклау этабы чын белем һәм талантлар бәйрәме булды! Башта катнашучылар музейда университет тарихы белән танышалар, ә аннары үз проектларын тәкъдим итәләр һәм сайланган номинацияләр кысаларында ситуацияле мәсьәләләрне хәл итәләр.

🏆Олимпиадада иң якты һәм талантлы катнашучылар җиңде, аларга дипломнар һәм бүләкләр бирелде, ә иң мөһиме, алар өстәмә баллар алачак, ул баллар Казан дәүләт аграр университетына кергәндә аларның мөмкинлекләрен шактый арттырачак. Калган катнашучылар барысы да сертификатлар алды.

👏 Барлык катнашучыларны һәм җиңүчеләрне «Киләчәк лидерлар»Олимпиадасында уңышлы чыгыш ясаулары белән котлыйбыз. Кыюлыгыгыз, җиңүгә теләгегез һәм уңышка ышанычыгыз өчен рәхмәт белдерәбез. Сезгә көн саен уңышлар, илһам, иҗат һәм позитивлык  телибез!

Һәр баланың сәләтен үстергән ата-аналарны котлыйбыз.

Урта һөнәри белем бирү мәктәпләре һәм учреждениеләре укытучыларына һәм җитәкчеләренә чын күңелдән рәхмәтебезне белдерәбез.