Казан дәүләт аграр университетының Икътисад институтында Балтач районы студентларының җирле хакимият вәкилләре белән җылы очрашуы булды

Кунаклар Башкарма комитет җитәкчесе Хәйретдинов Айдар Фоат улы, яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге башлыгы Заһидуллин Рөстәм Рәфис улы һәм студентлар советы рәисе Бариев Иршат Хәниф улы районның казанышлары һәм үсеш планнары турында мәгълүмат белән уртаклаштылар.

Студентлар район турында видеороликны бик теләп карадылар һәм бик күп кызыклы сораулар бирделәр.

Балтач районы җитәкчелеге ректор Вәлиев Марат Рәсим улына һәм укытучыларга булачак белгечләрне әзерләү буенча мөһим эшләре өчен зур рәхмәт белдерде.

Мондый чаралар квартал саен район җитәкчеләре катнашында түгәрәк өстәл форматында үткәрелә. Очрашуда җитәкчеләр яклары район предприятиесе һәм оешмасы уку йортларын тәмамлаганнан соң студентларны эшкә урнаштыру буенча максатчан эш алып баралар, дип сөйләделәр.