Казан дәүләт аграр университетының Икътисад институты студенты ПМЭФ-23 кысаларында уздырыла торган “Минем ил – минем Россия” бәйгесе финалистлары исемлегендә!

2023 елның 14 июненнән 17 июненә кадәр Санкт-Петербургта дөньяда иң әһәмиятле һәм зур эшлекле форумнарның берсе – Петербург халыкара икътисади форумы узды. Дөньяның 130 иленнән 17 000 дән артык катнашучы реаль һәм виртуаль форматта узган чараларда катнашты.

Бигрәк тә 17 июньдә үткәрелгән һәм 3500 дән артык катнашучы җыелган Яшьләр ПМЭФ көне якты булды. Бу көн кысаларында яшь эшмәкәрләрне ярдәм итүгә һәм аларның бизнес-идеяләрен үстерүгә юнәлтелгән төрле чаралар узды.

Моннан тыш, ПМЭФ мәйданчыгында “Минем ил – минем Россия” ХХ юбилей конкурсы җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы узды. Бәйгенең финалистлары арасында Икътисад институтының студенты – Сибгатуллина Айгөл булды, ул авыл хуҗалыгы җитештерүен оештыру кафедрасының өлкән укытучысы Михайлова Лилия белән бүләкләү тантанасында катнашты.

Петербург халыкара икътисади форумы тәҗрибә һәм белем алмашу өчен, шулай ук дөньяның төрле илләреннән килгән катнашучылар арасында яңа эшлекле элемтәләр урнаштыру өчен бик яхшы мәйданчык булды.