Казан дәүләт аграр университетының студентлар советы Хәтер һәм кайгы көненә багышланган “Сугышның утлы картиналары” акциясендә катнашты.

2023 елның 21 июнендә Казан дәүләт аграр университетының студентлары Бөек Ватан сугышы вакытында һәлак булган бабаларыбызның истәлекләрен хөрмәтли.
Акция кысаларында “Татарстан колхозчысы” дип язылган Танк T-34 сурәте куелды. 1942 елның көзендә “Татарстан колхозчысы” танк колоннасына 100 миллион сум җыя. 1943 елның 5 маенда 200 “утыз дүртенче” танк колоннасы делегация тарафыннан 10-нчы танк корпусының өч бригадасына бирелә.

Студентлар Ватаныбыз өчен сугышкан һәм һәлак булган барлыкка да тирән рәхмәтләрен белдерде. Без искә алабыз, без аларның батырлыгы белән горурланабыз. Батырларга мәңгелек дан!