Казан дәүләт аграр университетының укытучылары, аспирантлары һәм студентлары “Яңа гасыр” хәрәкәте исемле яшьләр форумында актив катнаша.

Тулырак: (https://vk.com/wall-39475945_857

27 июньнән 30 июньгә кадәр Идел буе дәүләт физик тәрбия, спорт һәм туризм университеты базасында “Мөмкинлекләр” исемле “Яңа гасыр” хәрәкәте исемле яшьләр форумы уза. Бу уникаль вакыйга Татарстан Республикасының бөтен төбәкләреннән 100 га якын катнашучыны җыйды.

Казан дәүләт аграр университеты укытучылары, аспирантлары һәм студентлары әлеге форум кысаларында узган чарада зур энтузиазм белән катнашты. “Зарница” территориясендә кызыксындыручы экскурсиядән соң, катнашучылар “Полимер” да булды, анда VI чакырылыш Дәүләт Советының “Бүгенге көннең патриоты” темасы буенча “Яңа гасыр” депутатлар төркеме утырышы узды. Утырыш барышында яшьләр патриотик тәрбия бирү һәм заманча җәмгыятьтәге мәсъәләләр турында фикер алыштылар.

“Мөмкинлекләр” исемле “Яңа гасыр” хәрәкәтенең яшьләр форумы төрле уку йортларыннан катнашучылар арасында тәҗрибә алмашу, укыту һәм аралашу өчен чын мәйданчык булып тора.