Казан дәүләт аграр университетының чит ил студентлары борынгы Бөек Болгар шәһәрендә булды.

Казан дәүләт аграр университетының чит ил студентлары 14 июньдә Бөек Болгар шәһәрендә онытылмас сәяхәттә булды. Бу урын археологик һәйкәлләргә бай һәм Татарстанның төп күренекле урыннарының берсе булып тора, бөтен Россиядән туристлар җәлеп итә.

ЮНЕСКО исемлегенә кертелгән Болгар шәһәрчеге республиканың иң төп тарихи урыннарын тәшкил итә. Болгар Алтын Oрда вакытында ук төзелгән төзелешләрне үз күзләре белән күрергә мөмкин булган бердәнбер урын булып тора.

Студентлар Идел буе болгарлары ислам динен кабул иткән көн турында хәбәр иткән мозаик тукым урнашкан Коръән музеенда булды. Бу сәфәр катнашучыларның берсен дә бәхетсез калдырмады, якты тәэсирләр һәм рәхмәт сүзләре – бу чит ил студентлары экскурсиядән соң уртаклашкан эмоцияләр.