Казан дәүләт аграр университеты авыл хуҗалыгы буенча RAEX 2024 предмет рейтингында иң яхшы биш аграр югары уку йорты исемлегенә керде!

Raex 2024 югары уку йортлары рейтингы басылып чыга, ул Мәскәү халыкара рейтингы өч миссия университеты рейтингы гаиләсенә керә. Ул Россиянең иң көчле югары уку йортларына югары белем бирү системасына объектив бәя бирә. Рейтинг бәйсез дистанцион чыганаклардан объектив мәгълүматларга нигезләнгән, шуңа күрә аның үсеше агымдагы конъюнктурага һәм сәяси чикләүләргә бәйле түгел.

Казан дәүләт аграр университеты 2024 елда илнең иң яхшы аграр югары уку йортлары арасында «Авыл хуҗалыгы» юнәлеше буенча предмет рейтингы буенча бишенче урынга күтәрелде!

Предмет рейтингы – ул түбәндәге сорауга җавап: кайсы университет илнең социаль үсешенә керткән өлешен исәпкә алып, конкрет предмет өлкәсендә студентларга иң яхшы белем бирү һәм фәнни әзерләүне тәэмин итә.

Бүгенге көндә бу Россия югары уку йортларының 36 юнәлеш буенча казанышларын бәяләү өчен бердәнбер корал.

Университет коллективын котлыйбыз,ә иң мөһиме абитуриентларга!

Казан дәүләт аграр университетына укырга кергәндә, илнең иң яхшы аграр югары уку йортларының берсенә керәсең! Рейтингларның тулы версиясе RAEX Rating Review порталында бастырыла.