Казан дәүләт аграр университеты актлар залында югары уку йортын тәмамлаучыларның традицион очрашуы узды!

Казан дәүләт аграр университеты авыл хуҗалыгын механикалаштыру факультетын тәмамлаучыларның традицион очрашуы узды (“1978 һәм 1983”). Очрашуда катнашучылар арасында ТР мәгариф һәм фән министры Энгель Фаттахов һәм Рафис Бурганов, Татарстан Республикасы муниципаль районнары администрацияләре башлыклары, эре авыл хуҗалыгы предприятиеләре җитәкчеләре, профессорлар һәм авыл хуҗалыгы хезмәткәрләре бар. Төп бинаның акт залында очрашуны ачып, профессор Сергей Яхин, 1983 елны тәмамлап чыгучы укуның бәхетле еллары турында искәртте һәм университет һәркемгә тормышка юллама бирүен билгеләде. Казан дәүләт аграр университеты ректоры Айрат Вәлиев үзенең сәламләү сүзендә билгеләп үткәнчә, безнең хөрмәтебез аның тәмамлаганнары. Казан университетын тәмамлаучылар арасында да зур дәүләт эшлеклеләре бар – Татарстан Республикасы Беренче Президенты Минтимер Шәймиев һәм Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов.