Казан дәүләт аграр университеты Бохара дәүләт университеты ректоры җитәкчелегендәге Үзбәкстан делегациясен кабул итте.

2023 елның 22 маенда Казан дәүләт аграр университеты Бохара дәүләт университеты ректоры Обиджон Хафиз улы Хәмидов җитәкчелегендәге Үзбәкстан делегациясе белән очрашу уздырды. Кунаклар институтның тарихы һәм хәзерге халәте белән танышты, Институт кафедраларының уку сыйныфларында һәм агроэкологик тикшеренүләр үзәге лабораториясендә, Казан дәүләт аграр университеты музейларында булды.

Казан дәүләт аграр университеты ректоры Вәлиев Айрат Расимович кунакларны университетның фәнни һәм мәгариф эшчәнлегенең төп юнәлешләре белән таныштырды, ә профессор Сафин Радик Ильясович институт кафедраларының заманча уку сыйныфларын күрсәтте. Институтның органик продукция һәм хәләл продукциясе җитештерү өлкәсендәге эшләре кунакларның аеруча кызыксынуын уятты.

Очрашу нәтиҗәләре буенча Бухара дәүләт университеты һәм Казан дәүләт аграр университеты арасында хезмәттәшлек турында килешү имзаланды, ул фәнни-техник тикшеренүләр, уртак белем бирү программалары һәм ике яклы академик элемтәләргә ярдәм итү өлкәсендә элемтәләрне үстерүгә ярдәм итәчәк.