Казан дәүләт аграр университеты Россия мәгариф күзәтчелеге проекты кысаларында мәгариф сыйфатына бәя бирде

Казан дәүләт аграр университеты Россия мәгариф күзәтчелегенең “Югары белем бирү оешмаларында укучыларны әзерләү сыйфатын бәйсез бәяләү моделен камилләштерү һәм гамәлгә ашыру” проекты кысаларында мәгариф сыйфатына бәйсез бәя бирүне уңышлы уздырды. Проект 2023 елның ноябрендә гамәлгә ашырыла. Университетның катнашуы 27.03.02 сыйфат белән идарә итү, 38.03.01 Икътисад һәм 38.03.02 Менеджмент кебек әзерлек юнәлешләрен үз эченә ала.

Проектның төп максаты – белем бирү сыйфатын арттыру һәм чыгарылыш укучыларының хезмәт базарында конкурентлыкка сәләтлелеген тәэмин итү.

Проект нәтиҗәләре буенча университетка барлык куелган бурычларны уңышлы үтәвен раслаучы катнашучы сертификаты бирелә.

Казан дәүләт аграр университеты җитәкчелеге алган тәҗрибә һәм белем университетка белем бирү сыйфатын күтәрүне дәвам итәргә һәм хезмәт базарында ихтыяҗ булган югары квалификацияле белгечләр чыгарырга мөмкинлек бирәчәгенә ышаныч белдерде.