Казан дәүләт аграр университеты студентлары «Җиңү көне ” темасына дәрестән тыш дәрестә катнаштылар. Үлемсез полк»

2023 елның 2 маенда урта һөнәри белем 321-01 һәм урта һөнәри белем

321-02 төркемнәре студентлары Җиңү көне темасына дәрестән тыш дәрестә катнаштылар. Үлемсез полк. Дәрес «Мөһим нәрсәләр турында сөйләшүләр»циклы кысаларында үткәрелде.

9 майда илебез Бөек Ватан сугышында совет халкының Җиңү көнен бәйрәм итә. Бу бөтен дөнья кешеләре белгән һәм хәтерләгән бөтен халык бәйрәме.

Студентлар «Үлемсез полк»патриотик акциясендә катнашу тәҗрибәләре турында сөйләделәр. Җиңү символлары турында сөйләштек, совет солдатларының батырлыгын искә төшердек. Безнең нәсел варисларыбыз өчен тарихи хәтерне саклауның мөһимлеге турында фикер алыштылар, чөнки сугыш кагылмаган бер генә гаилә дә юк.