Казан дәүләт аграр университеты студентлары – “ЭКОволна” форумы кысаларында экологик кейс-чемпионат финалистлары!

Казан дәүләт аграр университеты экологик берләшмәсе активистлары 18-20 май көнендә “Байтик” OOK территориясендә “ЭКОволна” ТР яшьләр экологик оешмаларының VII форумында катнашты. Быел форум Татарстан Республикасы 27 районыннан 63 экологик бүлектән 143 катнашучыны җыйды.

Форум кысаларында 19 мәгариф һәм интерактив мәйданчык узды, анда катнашучылар экология өлкәсе турында күбрәк белә алалар. Форумда барлыгы 15 оешмадан 21 спикер чыгыш ясады.

“Яшел эчпочмак” экологик кейс-чемпионатына аеруча игътибар бирелде, анда 14 команда экологик өлкәләргә багышланган 8 бурычны хәл итте. Бәйгенең финалистлары “Яшь натуралистлар хәрәкәте” кейсы белән Казан дәүләт аграр университеты активистлары булды.

Белем бирү программасыннан тыш, активистлар “Идел буе курсы” квест-уены һәм “Иделдән Иделгә кадәр Круиз” интеллектуаль турниры кебек тематик чараларда катнашты.