Казан дәүләт аграр университеты студентлары Россия авыл хуҗалыгы министрлыгының югары уку йортларының X ачык студентлар иҗаты фестивалендә катнашты.

2023 елның 19 – 22 май көннәрендә Казан дәүләт аграр университеты студентлары Сарытау шәһәрендә Россия авыл хуҗалыгы министрлыгының “Идел буе язы – 2023” югары уку йортларының студентлар иҗатының X ачык фестивалендә катнашты. Фестивальдә бөтен илдән 41 аграр югары уку йортыннан 1000 дән артык студент үз талантын күрсәтте. Саратов студентларыбызны зур җылылык һәм хөрмәт белән каршы алды. 20 нче майдан иҗат номерларын карау башланды. Безнең студентлар Сарытау дәүләт аграр университеты концерт залларының зур сәхнәләрендә чыгыш ясадылар.

22 май көнне барлык катнашучыларны тантаналы бүләкләү һәм гала-концерт чарасы узды. Чыгышлар нәтиҗәләре буенча Казан дәүләт аграр университеты түбәндәге призлы урыннарга ия булды:
1 урын – “Уңыш өчен” STEM һәм соло эстрада вокалы, Гилязова Аделина;
2 урын – “LOOK MEDIA” видеорепортажы һәм сәнгать сүзе соло, Диана Сафина;
3 урын – “Дикрим team” урам биюе;
Шулай ук студентларыбыз “Эстрада вокалы, кече формалар” номинациясендә махсус бүләк алалар – “Ачкыч 13” VIA, Майоров Никита һәм Калинина Ирина.

Җиңүчеләрне котлыйбыз һәм иҗат эшчәнлегендә алга таба уңышлар телибез! Аларның таланты һәм энтузиазмы башка студентларны илһамландыра һәм аграр мәгариф өлкәсендә мәдәниятне үстерүгә ярдәм итәчәк дип ышанабыз!