Казан дәүләт аграр университеты студентлары һәм аспирантлары мэрның исемле стипендияләренә лаек булдылар

Казан ратушасында 2023 ел йомгаклары буенча Казан мэрының атаклы мәктәп укучыларына, студентларга һәм башкала аспирантларына исемле стипендияләр тапшыру тантанасы узды. Стипендиягә Казан яшьләренең талантлы һәм перспективалы вәкилләре лаек булды. Казан ДАУ студентлары һәм аспирантлары алар арасында.

Казан мэрының исемле стипендияләренә Конкурс 1994 елдан бирле укучыларны шәһәр хуҗалыгы, социаль өлкә һәм шәһәрнең яшьләр сәясәте өлкәсендәге фәнни-тикшеренү эшчәнлегенә җәлеп итү максатыннан үткәрелә.

Тантанада Казан мэры Илсур Метшин, Казан ДАУ ректоры Айрат Вәлиев, Казан югары уку йортлары ректоры катнашты.

“Бүген без, традиция буенча, биредә мәктәпләрнең иң талантлы укучыларын, шулай ук безнең данлыклы уку йортларының студентларын һәм аспирантларын бүләкләү өчен җыелдык, — дип сәламләде шәһәр мэры тантана кунакларын. – Сезне инде кыюлык белән шәһәребезнең интеллектуаль генә түгел, иҗади элитасы дип тә атарга була. Ел саен конкурс үзгәрә, гаризалар саны гына түгел, аларның сыйфаты да арта. Эшләгән эшегез өчен бик зур рәхмәт!»

Казан университетыннан мэрның исемле стипендияләре ияләре:

Шәйдуллина Гөлназ Һидият кызы –  агробиотехнологияләр һәм җирдән файдалану институты аспиранты;

Майоров Никита Валерьевич – икътисад институтының аспиранты;

Хөснетдинов Илнур Илдус улы – урман хуҗалыгы һәм экология факультеты аспиранты;

Сибгатуллина Айгөл Марат кызы – икътисад институты студенты.

Җиңүегез белән котлыйбыз һәм алга таба да уңышлар телибез!