Казан дәүләт аграр университеты җыелмасы “ГТО фестивале” ярышында югары дәрәҗәдә әзерлек күрсәткән.

“Буревестник” стадионында 2023 елның 04 маенда “ГТО фестивале” узды. Чарада 7 команда катнашты. Студентлар 60 метрга, 2000м (кызлар), 3000м (егетләр) йөгерү, урыннан озынлыкка сикерү, ихлас, тартылу (егетләр) буенча ярышалар. Казан дәүләт аграр университеты командасы югары дәрәҗәдә әзерлек күрсәткән һәм гомумкомандалы 2 нче урынны алган. Студентларыбыз бик яхшы нәтиҗәләр күрсәттеләр һәм 5 шәхси призлы урын яуладылар.
Шамаева Энесса Б121-05 гр. 60 метр ераклыкта 3 урынны алды. Лединин Мирослав гр. B211-04 1 урынны алып, ихлас булуда яхшы нәтиҗә күрсәтте, шулай ук урыннан озынлыкка сикерүдә 2 урын алды. Малахин Б211-02 гр.гр.
Казан дәүләт аграр университеты җыелмасы кубок, диплом, медаль һәм грамоталар белән бүләкләнде. Без студентларыбызны һәм университетыбызны яхшы нәтиҗә белән котлыйбыз һәм алга таба да уңышлар телибез!