Казан университетының Механикалаштыру һәм техник сервис институтында магистрлык диссертацияләр яклауның беренче көне узды.

Магистрлык диссертацияләрне һәм тәмамлау квалификация хезмәтләрен яклау – һәрбер студентның тормышында аның һөнәри эшчәнлеккә әзерлеген раслый торган мөһим этап. Казан өлкәсенең Механикалаштыру һәм техник сервис институтында “Агробизнеста техника һәм технология” һәм “Агроинженерия” юнәлешләре буенча магистрлык диссертацияләр һәм чыгару квалификация эшләре яклауның беренче көне узды.

Әлеге юнәлешләрдә укый торган студентлар теорик белемнәр генә түгел, хәзерге заман лабораторияләре һәм җиһазлары булу нәтиҗәсендә гамәли белемнәрне дә ала. Алар шулай ук фәнни эшчәнлек белән шөгыльләнү, халыкара конференцияләр һәм күргәзмәләрдә катнашу мөмкинлегенә ия, бу аларга үзләренең түгәрәген киңәйтәргә һәм яңа белем һәм тәҗрибә туплауга этәргеч бирә.