23 июньдә Казан шәһәренең В.И. Ленин исемендәге мәдәни-ял итү комплексында Тау дәүләт аграр университетының “Горец” халык биюе ансамбленең концерты узды. Ансамбльдә катнашучыларны университет жатакханәсендә уңайлы бүлмәләрдә урнаштырдылар.
Концерт Казан университетының оештыру-тәрбия эшләре идарәсе катнашында оештырылды. Чыгыш алдыннан ансамбльгә рәхмәт сүзләре белән университетның хуҗалык-икътисадый эшчәнлеге буенча проректоры Зуфар Закиров чыгыш ясады.

РСО-Аланиянең халык артисты, РФ “Россия җаны” Хөкүмәт премиясе лауреаты Юрий Шотаевич Алборов җитәкчелегендә ансамбль профессионализм һәм талантны күрсәтә, җәмәгатьчеләр арасында шатлыклы каршылык тудыра.
Концерт программасында Кавказ халыкларының биюләре яңгырый, ал зал тамашачыларга, шул исәптән Казан университетының студентлары һәм укытучыларына тулы була, алар матур башкарудан ләззәт ала һәм бу бай һәм кызыклы мәдәни бәйрәмне искә ала.

Күбрәк фото: https://vk.com/album-200997192_293984012