Конкурс исемлекләрен ничек дөрес күзәтергә

1. Университетның рәсми сайтын даими тикшерегез, анда конкурс исемлекләре урнаштырылган. Яңартулар көнгә берничә тапкыр булачак, шуңа күрә үзгәрешләр турында хәбәрдар булу мөһим.

2. Университеттан килгән хәбәрләргә язылыгыз. Бу сезгә иң яңа мәгълүматлар һәм исемлектәге үзгәрешләр турында хәбәрдар булырга ярдәм итәчәк.

3.  Университет сайтында яңалыкларны күзәтегез. Хакимият абитуриентлар өчен мөһим үзгәрешләр яки өстәмә таләпләр турында мәгълүмат бирергә мөмкин.

4. Университетның кабул итү комиссиясенә мөрәҗәгать итегез. Сорауларыгыз булса яки күбрәк мәгълүмат кирәк булса, кабул итү бүлмәсенә мөрәҗәгать итегез. Алар сезгә кабул итү процессын аңларга һәм барлык сорауларга җавап бирергә булыша ала.

5.Мөмкин булган үзгәрешләргә игътибарлы булыгыз. Онытмагыз, исемлекләр билгеле бер көнгә кадәр яңартылырга мөмкин, шуңа күрә мәгълүматны даими тикшерегез һәм игъланнарны күзәтегез.

6. Исемлектә сезнең исемегез булса һәм билгеләнгән булса:

яшел 💚 – хәзерге вакытта белем турында документның оригиналын исәпкә алып, югары өстенлек буенча кабул итүгә тәкъдим ителә;

🩶 соры – хәзерге вакытта башка юнәлештә белем бирү турында документның оригиналын исәпкә алып, югары өстенлек буенча кабул итүгә тәкъдим ителә (ягъни әлеге вакытта кабул итүгә боерык проектында).

Иң югары өстенлек 28.07.2023 елда 20:00 сәг. билгеләнгән,  карау өчен сылтама              (https://priem.kazgau.ru/wp-content/uploads/2023/07/28..)

7. Әгәр дә сез бюджет нигезенә эләкмәдегез дип курыксагыз, без шатландырырга ашыгабыз. Максатлы, аерым һәм аерым квоталарга бүленгән буш бюджет урыннары 2023 елның 30 июлендә бюджет урыннарына гомуми нигездә өстәләчәк.

Бу күрсәтмәләрне үтәп, сез кабул итү исемлекләрен дөрес күзәтә аласыз һәм барлык үзгәрешләр турында хәбәрдар була аласыз. Сезгә укырга керүдә уңышлар телибез һәм сез университетның искиткеч уку җәмгыятенең бер өлеше булырсыз дип өметләнәбез! 🎓